ETKİNLİK/EVENT BAĞLANTILARI

 

Markalar için çekilen reklamların tüketiciye sunulması kadar, reklamla gelen tüketicilerin sadık müşteri olması da son derece önemlidir. Reklam tüketiciye pozitif olarak ulaştıktan, tüketici müşteri olduktan sonra , müşterinin o ürünü tekrar alması için birçok çalışma yapılır. Bu pazarlama yöntemlerinden biri de etkinlik pazarlamasıdır.

 

Etkinlik pazarlaması; geleneksel pazarlama yöntemlerinden farklıdır. Şirketler yarattıkları marka ile müşterilerinin arasında duygusal bağ kurmak ve marka tanınırlığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlerler.

 

Müşteri ile birebir iletişim kurarak bazen eğlence , bazen bilgilendirme toplantıları şeklinde ama her daim duygusal bağ kurularak düzenlenir. Ayrıca markalar; böylelikle müşteri taleplerini dinleyerek tüketicilerin ihtiyaçlarını daha net görebilir.

 

Müşteri beklentileri doğrultusunda yeni ürün ve hizmet içeriklerine, kullanım şekillerine, yaş gruplarına, satış kanallarına daha kolay karar verebilir. Yeni ürün çıkarırken, satış hedeflerini gerçekleştirirken bu pazarlama yönteminden faydalanabilir.

 

Yapılan bu etkinliklerin en önemli kısmı ise bu etkinliğe katılan Influencer’ların yaratmış olduğu etkidir ve bu etkileşim sayesinde marka yeni takipçilere ve sadık müşterilere sahip olabiliyor.

 

INFADEMY olarak bünyemizde bulunan influencer’ların, markaların düzenledikleri etkinliklere, lansmanlara ve tanıtımlara yönlendirmelerini gerçekleştiriyoruz. Böylelikle hem markalar için hem de influencer’lar için mükemmel bir birliktelik olmuş oluyor.