SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Zamanla önemi artan ve daha çok kullanılmaya başlayan sosyal medya iş hayatımız ve özel hayatımız için oldukça önemli bir konuma geldi. Sosyal medya kullanıcıları, günlük işleri ve koşuşturma derken yaşadıkları stresin paylaşımlar sayesinde azaldığını düşünüyor. 

Yaşadıkları yer büyük şehir olanlar sosyal medya ve mobil erişim imkanı sayesinde ulaşmak istedikleri kişilere çok rahat ulaşabiliyor, arızalı ya da bozuk olan bir ürün hakkında şikayet geri bildirim imkanına sahip oluyor, o andaki gündemi bile hiç geç kalmadan anlık olarak takip edebiliyor; iş ve ev arasındaki yolda bile! 

Sosyal medya yönetimi konusu da artık bu nedenle hem kişiler hem de markalar adına zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir. Sosyal medya platformlarını aktif kullanan ve iyi yöneten bir kişinin veya  markanın kendi sektöründe başarı yakalaması oldukça mümkündür. Çünkü bu sayede markalar hem hedef kitlelerine geçmiş şartlara nazaran çok daha kolay ulaşabilmekte, mevcut müşteri potansiyellerini genişletip daha fazla kişiye hitap etme hem de hedeflerinde olan kitlelerle kullandıkları marka sosyal mecraları sayesinde etkili bir iletişim ağı kurabilmektedirler.

Sosyal medya yönetimi bir sosyal medya uzmanının yapması gereken işin temel taşıdır. 

- Facebook, 
- Instagram, 
- Twitter,
- Youtube,
- LinkedIn,
- Tiktok
- Pinterest

hesapları kişilere ve markalara ait sosyal medya hesapları eğer varsa ilgili kişiye teslim edilir, yoksa yeni hesaplar açılıp yönetim sürecine başlanır. Bahsettiğimiz bu hesaplara verilen danışmanlık gereği öncelikle izlenecek yol stratejisi belirlenir. Süreçler reklam çalışmalarıyla birlikte yürütüleceğinden reklam kampanyalarının da stratejileri ve bütçeleri belirlenir. 

Bununla birlikte esas hedef sosyal medya hesaplarındaki aktifliği, tazeliği ve etkileşimi arttırmak olduğundan her türlü paylaşımda modernliğe, ilgi çekiciliğe ve yönlendirmeye özen gösterilir. Bunun için etkinlikler ya da düzenlenen kampanyalar bu hesaplardan duyurulur. Hedef kitlenin hoşnut olabileceği, paylaşımlarda bulunabileceği içeriklerin hesaplarda yer almasına özen gösterilir.

İşte tam da bu nedenle profesyonel bir sosyal medya uzmanı ile çalışıp sosyal medya danışmanlığı hizmeti almalısınız.