KİŞİSEL MARKA & İMAJ DANIŞMANLIĞI

Küçük iş yeri sahipleri, serbest girişimciler, kurumsal bir yapıda profesyonel olarak çalışan yöneticiler, kariyer sorunu olanlar ya da kendisini tanımakta güçlük geçenler; yani iş hayatında var olan hemen hemen her kesim, toplumda ayırt edilebilir olmak ya da iş yerinde ayırt edilebilir olmak için kişisel marka olma ve kişisel marka danışmanlığı konusuna dikkat etmelidirler. 

Yaş, iş hayatındaki pozisyon, içinde bulunulan sektör ne olursa olsun, kişisel olarak markalaşmak, kişisel marka danışmanlığı konusu günümüzde her bireyin önem vermesi gereken bir konudur. Unutulmamalıdır ki, herkes, “Ben AŞ”’nin CEO’sudur ve kendi işinin markasını pazarlamakla yükümlüdür. Kişisel marka olmak, özetle “bilinir, güvenilir ve sevilir olma sanatı”dır. Tıpkı dünya çapında akla gelen diğer markalar gibi. 

Eğer kişisel markanızı saygın ve bilinir markalar gibi ciddiyetle ve özenle yönetmezseniz, bulunduğunuz sosyal ortamın size yakıştıracağı “default” marka adıyla karşılaşabilirsiniz ve bu durumda iş işten geçmiş olabilir. 

Günümüzdeki en ünlü firmaların da inandığı gibi; imaj ürünü satmayı sağlar. Yıllarca bu konu üzerinde çalışan markalar ürünü cazip kılmak ve markalarını oluşturmak için tonlarca para harcıyorlar. Buna bağlı olarak markayı pazarlayan kişilerin imajı da ürünü ve hizmeti cazip kılmayı kolaylaştırırken, iş yaşamında kişisel değeri de belirliyor.

İnsanların sizi görür görmez akıllarında oluşturdukları görüntü sizin karakterinizi, zekanızı, yeteneklerinizi, deneyiminizi sergiliyor. Bu nedenle nasıl giyindiğiniz, makyaj yapıp yapmadığınız, tarzınız, aksesuarlarınız, saçınız profesyonel hayatta nasıl değerlendirildiğinizi etkiliyor ve iş arkadaşlarınızın, yöneticilerinizin, müşterilerinizin size olan davranışlarını belirliyor. Ayrıca: 

- Kişisel beklentiler ve profesyonel amaçlar açığa çıkarılır 
- Kişisel ifade zekası, iş becerisi ve yetkinlik envanteri analizleri yapılır 
- İş geliştirme, networking ve kişisel tanımlama fırsatları değerlendirilir 
- Kişisel marka ve ticari markaların etkileşim modelleri tasarlanır 
- Hedef kitle mecraları ve onları etkileme yöntemleri belirlenir 
- Çevrimiçi ve çevrimdışı kimlikler ve iletişim dilleri oluşturulur 
- Kişiselleştirilmiş pazarlama stratejileri belirlenir, uygulanır, denetlenir

Doğru konumlanarak rekabeti yönetmek isteyenler için uzman markalaşma ve iş yönetimi destekleri sunuyoruz. Güçlerinden değer yaratmak isteyenlere marka koçluğu sunan INFADEMY Kişisel Marka Danışmanlığı hizmetimizle kişisel markanızı olağanüstü hale getiren şeyin ne olduğuna odaklanıyoruz.